Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ev almak için yeterli maddi gücü olmayanlar için Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu hakkında bilinmesi gereken temel şeylerden bahsedeceğiz. Kredi başvurusu nasıl yapılır? Kimler kredi alabilir? Kredi almak için gerekli belgeler nelerdir? Şubeye gidip yorulmadan önce bu konularda fikir sahibi olabileceksiniz.

Ev almak isteyip de yeterli nakidi olmayan kişilerin hemen hemen hepsinin araştırdığı ilk şeylerden bir tanesi konut kredisidir. Elinizde belirli bir miktar birikim var ise üzerini kredi çekip paranızı eve yatırmanız oldukça mantıklı bir harekettir. Konut krediler konusunda düşük faiz ile yardımınıza koşacak bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır.

Aynı zamanda devlet bankası olması sebebiyle kredi faizleri de diğer bankalara göre bir miktar düşüktür. Bu da sizin ödeyeceğiniz faizin daha az olacağı anlamına gelmektedir. Devlet bankası olmasının bir diğer avantajlı yanı; devlet destekli ve kişiye özel kampanyalar da düzenleyebilmektedir. Bunun için şubelere gidip gerekli detayları kendiniz alabilirsiniz.

Ziraat bankasında 5 çeşit konut kredisi bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Çalışanın artısı konut kredisi
 • Emeklinin artısı konut kredisi
 • Konut kredisi
 • Konut ürün paketi
 • Toki sosyal konut kredisidir.

Ziraat Bankası konut kredisi faizleri %0,87’den başlamaktadır. Fakat bu herkeste değişkenlik gösterecektir.

Başvuru Şartları Ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası konut kredisinden yararlanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilki evinizin krediye uygun olup olmadığıdır. Diğer bir şart ise KKB’nizin yüksek olmasıdır.

Bu KKB denilen şey kişinin kredi puanıdır. Ne kadar yüksek olursa o kadar çok kredi çekilebilmektedir.

Gereken belgeler ise;

 • Kredi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı, TC Kimlik Kartı ya da pasaportunuzun fotokopisi
 • Şuan çalıştığınız iş yerinden alacağınız işe giriş belgesi ve son aylara ait maaş bordroları
 • Tüzel kişilik ortaklığınız var ise ortağı olduğunuz şirketin ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Almak istediğiniz konutun tapusunun fotokopisi
 • Ve şubeden şubede değişebilecek özel olarak istenebilecek belgelerdir.

Eğer kredi puanınız yüksek, almak istediğiniz ev krediye uygun ve belgeleriniz de tam ise yüzde 90 oranında istediğiniz krediye sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Yolları Hangileridir?

İhtiyacınız olan konut kredisine ister online bankacılık işlemleriyle, isterseniz de şubeye giderek müşteri temsilcisiyle başvurabilirsiniz. Fakat işlemlerinizde sıkıntı yaşamamak adına şubelerden başvuru yapmanız sizler açısından daha iyi olacaktır. Çünkü bazı şubeler sizlerden internette yazmayan belgeleri isteyebilirler. İnternetten yaptığınızda belgeleriniz eksik olduğundan dolayı bu sefer süreç uzayacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi her bireyin kredilere ödeyeceği faiz oranı farklı olacaktır. İnternetteki hesaplama tabloları ortalama verilere göre hesap yaptığı için sizlerin gidip banka şubelerinde müşteri temsilcilerinden ödeyeceğiniz faizi öğrenmeniz daha iyi olacaktır.

Ortalama verilerden bir hesap yapacak olursak;

200.000 TL’lik bir kredi için 120 ay vadede aylık 2855 TL bir ödemeniz olacaktır. 200.000 TL için geri ödemeniz gerekecek miktar 6 sene sonunda 342.600 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstediğiniz konut kredisine başvurunuzu internetten yapabilirsiniz. Bunun hakkında detaylı bilgi alıp krediniz için başvuru yapmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Kredi başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.