Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Kimler konut kredisi alabilir? Konut kredisi almak için gerekli belgeler nelerdir? Yapı Kredi’den kredi çekmek isteyenlerin akıllarındaki soruların yanıtlarını verdik.

“Dilediğiniz eve hemen sahip olmak için Yapı Kredi’ye gelin, konut kredinizi 120 aya varan vade, en avantajlı faiz oranlarıyla kullanın…” sloganıyla Yapı Kredi, vatandaşlara uygun faiz oranlarıyla konut kredisi vermektedir.

Eğer bir konut almak istiyorsanız elinizde nakit var fakat üzerini tamamlayamıyorsanız yapmanız gereken en mantıklı iş uygun vadede konut kredisi çekmektir. Yapı Kredi’de en fazla 120 ay vadeye kadar kredi çekilebilmektedir. Konut kredisinin bittiği anda yaş sınırı bulunmaktadır.

Eğer kredi bittiği zaman yaşınız 70’i geçecek ise malesef Yapı Kredi size konut kredisi vermeyecektir.

Kredinin son taksidinin bittiği gündeki azami yaşınız 70 olmalıdır. Ödeme planı oluştururken taksitlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Kendi belirlediğiniz dönemlerde ve tutarlarda ödeme yaparsınız.

Istediğiniz takdirde ara ödemeler yapıp taksitlerinizin tutarlarını azaltabilirsiniz. Isterseniz de bir miktar ödedikten sonra kredinizin kalanını istenilen zamandan önce ödeyerek kredi borcunuzu kapatabilirsiniz.

Eğer ki yatırım amaçlı ev almayı planlıyorsanız ve tek kişi buna gücünüz yetmiyorsa iki kişi ortak olarak da konut kredisi başvurusu yapabilir ve ev sahibi olabilirsiniz.

Kredi Başvuru Şartları Ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

YapıKredi konut kredisi başvurusu için tamamlamanız gereken belgeleri aşağıda listeledik. Kredi başvurusu yapmadan önce bu belgeleri hazırlamanız işlemlerinizin hızlı ilerlemesi açısından önemlidir.

Yapı Kredi Bankası konut kredi başvurusu için istenilen belgeler;

  • Nüfuz cüzdanı, ehliyet ya da T.C. pasaportunuzun bir adet fotokopisi
  • Gelir belgeniz (son 2 aya ait maaş bordronuzdan en az bir tanesi veya şirketin antetli kağıdına yazılmış şirketin imza yetkisine sahip ortaklarından biri tarafından imzalanmış maaş yazısı ve bununla birlikte şirket imza sirküleri)
  • Serbest meslek çalışanıysanız son vergi levhanızın bir adet fotokopisi
  • Emekliyseniz maaş cüzdanınızın bir adet fotokopisi
  • Kira geliriniz var ise kira kontratının ya da tapunun bir adet fotokopisi
  • Son 3 ay içerisinde üzerinize olan elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi bir adet faturanın aslı ya da son 3 ay içerisinde alınmış bir adet ikametgah belgesi.
  • Satın almak istediğiniz konutun tapusunun bir adet fotokopisi

Bu belgelerin hepsini eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda en yakın Yapı Kredi şubesine gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Kredi başvurunuzda herhangi bir aksaklık olmayacaktır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru Yolları Hangileridir?

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapmak için alternatifleriniz şunlardır.

  • yapikredi.com.tr adresi üzerinden,
  • Yapı Kredi bireysel internet,
  • mobil şube üzerinden ya da sizlere en yakın şubeden başvurularınızı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredi Hesaplama Tablosu

Kişilerin kredi puanı farklı olduğundan dolayı herkesin çekeceği krediye ödeyeceği faiz miktarları farklı olmaktadır. Fakat ortalama değerlerden bir kredi hesaplama yapalım.

Ortalama olarak çekeceğiniz 200.000 TL’lik bir krediye 120 ay vade yaptırmak isterseniz, aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 3.153,61 Tl olacaktır.

Toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 378.433,04 Tl olacaktır.

yapikredi-konut-kredisi-hesaplama

Yapı Kredi Konut Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi başvurusunu sadece ve sadece ilgili bankanın resmi internet sitelesinden yapmaya dikkat ediniz. Online bankacılık kanallarından kredi başvurusu yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Yapı Kredi Mobil uygulamasını da indirerek hemen krediye başvurabilirsiniz. Kredi başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.