Teminatlı kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu yapıyorsunuz ancak sürekli red mi geliyor? Teminatlı kredi kartı başvurusu daha önce duydunuz mu? Öyleyse aşağıda anlatacağımız yöntemi deneyin…

Gelme sebeplerinden bir tanesi KKB puanının düşük olması veya KKB puanınız iyi ama banka kredi, kredi kartı vermiyor olabilir. Bankaya gittiğinizde eğer ki siz bankadaki sicilinizi düzeltmek istiyorsanız size ne gerekiyor? Önceliğiniz kredi kartı veya bir kredi alıp bunları düzgün bir şekilde ödeyerek KKB puanınızı yükseltmek. Derdimiz bu değil mi? İlerleyen dönemlerde daha yüksek limitli krediler almak için, banka sicilinin daha düzgün olması için bu gerekli.

Teminatlı kredi kartı başvurusu nedir?

KKB puanını yükseltmek için teminatlı kredi kartı başvurusu yapın. Teminatlı kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Bankaya gittiğinizde eğer ki siz bankadaki sicilinizi düzeltmek istiyorsanız size ne gerekiyor? Önceliğiniz kredi kartı veya bir kredi alıp bunları düzgün bir şekilde ödeyerek KKB puanını yükseltmek. Derdimiz bu değil mi? İlerleyen dönemlerde daha yüksek limitli krediler almak için, banka sicilinin daha düzgün olması için bu gerekli.

Burada herhangi bir bankaya mesela Kuveyt Türk Bankası genelde herkese bu şekilde kredi kartı veriyor. Bütün bankaların vereceğini düşünüyoruz. Nasıl verebilir?

Örneğin: bankaya 1000 TL size para veriyorum bu hesapta kalsın, bana 500 TL.’lik kredi kartı tanımlamanızı istiyorum. Bu da size teminatım olsun. Hani kefil istiyorlar ya bu da kefil gibi olacak. Zaten 500 liralık limiti verdiğinde banka bu 1.000 lirayı aldıysa ilerleyen dönemlerde faiziyle vs. zaten parasını almış oluyor. Ama siz bu 1.000 lirayı yatırdıktan sonra KKB puanınız düzeldikten, siciliniz temize çıktıktan sonra bankadan içerideki teminatı geri alabilirsiniz.

Ancak bankaya özellikle ne kadar teminat verirseniz limiti ona göre verebilirler. 10.000 lira içeriye teminat verdiniz size 7-8 bin liralık kredi kartı verebilirler. Tabi bunu nihai kararını banka verecek. Kesinlikle verir demiyoruz ama bununla ilgili banka şubesine giderek bunu teklifte bulunun. %70-80 ihtimalle olumlu bakacaklarını düşünüyoruz.

İş Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Yapı Kredi bunun gibi bankalara giderek şubenin personelleriyle, bireysel müşteri hizmetleriyle görüşerek ben size 2.000 lira para vermek istiyorum bana ne kadarlık kredi kartı verebilirsiniz diye sorun.

KKB Puanını Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Bu dediğimiz durumlarda kredi kartını aldığınızı varsayalım. Kredi kartını aldıktan sonra çok güzel bir çalışma yapacaksınız. KKB puanını yükseltmek için örneğin; bankaya 2.000 lira teminat verdiniz, size de 1.500 lira limitli kredi kartı aldınız diyelim.

Kredi kartını aldıktan hemen sonra içerideki parayı hemen geri vermezler. Siciliniz bozuk, durumunuz iyi değil bunu ödemezseniz ne olacak içerideki teminatı kullanmış olacaksınız. Ama bu ilerleyen dönemlerde onu kapatıp kartınızı da kapatabilirler. Artık limit kalmıyor çünkü. Teminat da bitiyor.

1.500 liralık kredi kartını altınız diyorduk; 1 ay boyunca bu 1.500 lirayı kullandınız bir işe yaramadı. Sonra gidip toplu ödediniz yine bir faydası yok.

Mevcuttaki limitin %10-20’sini kullanın. En fazla 500 lirasını kullanın. Sonra günü geldiğinde tamamını ödeyin. Asgarisini değil tamamını ödeyeceksiniz. Bu şekilde 6-7-8 ay devam edin. Göreceksiniz KKB puanınız yükselmeye başlayacak. Denenmiş bir yöntemdir.

Hazırdaki limitin tamamını kullanıp kullanıp öderseniz bu sizin hiçbir işinize yaramaz. Açık ve net bu böyledir. Limitin tamamını kullanmayın. Bu bir işinize yaramaz.

Teminatlı kredi kartı başvurusu Nasıl Yapılır? (Örnek)

Teminatlı kredi kartı veya teminatlı kredi başvurusu yapmak için herhangi bir bankaya gidin, mesela Halk Bankası’na gidin. Ben size 1.500 lira para veriyorum bunun karşılığında bana 1.500 lira limitli kredi kartı verir misiniz? diye sorun. Çok büyük olasılıkla verecekler.

Merak ettiklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz. Sicilinizi düzeltip kredi, kredi kartı almanız bu sayede mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir