Temel ihtiyaç destek kredisi tekrar gelecek mi?

Vatandaşların gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla önceki dönem temel ihtiyaç destek kredisi getirilmişti.

Peki tekrar temel ihtiyaç destek kredisi 2. faz olarak vatandaşlara sunulacak mı? Temel ihtiyaç destek kredi başvurusu nasıl yapılacak?

Yeni bir yasak dönemine girdik. Koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirildi. Bundan dolayı çalışanlar, işçiler, esnaflar hepsi maddi sıkıntı yaşayabilirler.

Mart ayından sonra 1 Nisan’dan itibaren bu krediye yoğun talep olmuştu. Bu kredinin tekrarı gelir mi? Korona virüsten günlük 70-80 civarı hayatını kaybedenler oluyordu. Devlet hemen Temel Destek ihtiyaç kredisini devreye sokmuştu. Bu dönemde bazı sorunlar da yaşanmıştı. Gerçekten ihtiyacı olmayanlar almıştı, kredi tutarı yüksekten başvurulup düşün çıkanlar olmuştu gibi.

Temel ihtiyaç kredisi 2.Faz gelecek mi?

Gerçekten ihtiyaç sahipleri olduğu için orantılı bir tutar dağıtılmıştı. Eğer ki birlik olursak sesimizi duyurursak bu yazıyı her yerde sosyal medyada paylaşırsak güzel bir şekilde yorumlarda bulunursak emin olun ki temel ihtiyaç kredisi tekrar gelecektir. Bu yazıyı yakınlarınızla paylaşın, yazımıza yorum atarak sıralamalarda yükseltirseniz birçok kişiye ulaşabiliriz.

Kamu bankalarına ihtiyaç kredisi gelmesi gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları her zaman devletinin yanında olmuştur ve devletimiz de her zaman vatandaşlarının yanında olmuştur. Bu yüzden Hazine ve Maliye Bakanlığı’mıza sesimizi duyurmak için bu yazımızı her yerde paylaşın.

Koronavirüs nedeniyle her gün 100’ün üzerinde ölümler geçekleşiyor. Halkımız zor günler yaşıyor. Maddi manevi devlet desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Sesimizi duyurabilmek için yardımınız gerekiyor.

Bu yazıyı her yerde paylaşarak ne kadar çok kişiye ulaşırsak halkın bu talebi daha çok dikkat çekecektir.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kapsamında milyonlarca vatandaşımıza kredi verdi. Yeni yasaklarla beraber bu kredi desteğinin tekrar gündeme gelmesiyle beraber kredi başvurusunun nasıl yapılacağını buradan paylaşacağız.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen destek kredilerinin başvurusu nasıl yapılacak? Kredi sonuçları nasıl öğrenilecek? tüm ayrıntıları blog sayfamızda bulabileceksiniz.

Temel ihtiyaç kredisine gerçekten ihtiyacı olanlar başvursun. Kimisi var ki 4 katlı evi olmasına rağmen krediye başvuruyor ve gece aç uyuyan vatandaşımıza kredi hakkına giriyor. Temel ihtiyaç kredisi adı üstünde, hayatınızı idame ettirmek için gerek olan ihtiyaçlarınız için veriliyor, aç gözlülüğe gerek yok.

Devlet krediyi veriyor ama bizlerinde objektif olması gerekiyor. Yardım isteyeceğimiz yer hükümet. Eğer sen Temel ihtiyaç kredisi gelsin diyorsan bu kanunu çıkaracak olanlar yine milletvekilleri. Bütün milletvekilleri oy kullanacak. Sesimizi duyurduğumda hayır diyeceklerini sanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.