İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi başvurusu düşünüyorsanız; İş Bankası şu an ki koşullarda ve faiz oranlarında en uygun faiz oranlarına sahip konut kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Bunda devlet bankası olmasının da etkisi çok büyüktür.

İş bankasında çeşitli ödeme şartlarıyla, çeşitli vade koşullarıyla alabileceğiniz birçok konut kredisi çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini kendi ödeme planınıza göre seçerek konut kredisine başvurabilirsiniz. İş bankasının sunduğu konut kredisi seçenekleri şunlardır:

 • Ev kredisi
 • Her şey dahil ev kredisi
 • Evden eve ev kredisi
 • Kentsel dönüşüm kredisi
 • Ev yapım / tamamlama kredisi
 • Yabancılara özel ev kredisi
 • Tüketici destek kredisidir.

Kendi ödeme planınızı ve şartlarınızı düşünerek yukarıdaki kredilerden kendinize uygun olanını seçip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunları planlarken ödeme sıklığınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Bundan kastımız ödeme sıklığını isterseniz ayda bir, iki ayda bir ya da üç ayda bir gibi opsiyonlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizdedir.

Fakat bunların kabul edilip edilmeyeceği kesin değildir. Bu kredi notunuza bağlı olarak kabul edilebilir bir durumdur. Eğer başvurunuz kabul edilirse bunun arkasından evin ekspertiz incelemelerine geçilir.

Kredi Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

İş Bankası konut kredisi başvurusu yapmadan önce tamamlamanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

 • Nüfus cüzdanınız, T.C. pasaportunuz ya da ehliyetinizin bir adet fotokopisi
 • Gelirinizi gösterecek belgeniz. SGK ile çalışıyorsanız son 2 aya ait maaş bordronuz, serbest meslek erbabıysanız en son vergi levhanız, ticaret sicil gazeteniz, emekli iseniz emekli maaşınızın yattığı hesabın hesap cüzdanı gerekmektedir.
 • Ayrıca çiftçi iseniz çiftçilik belgeniz ile birlikte sahip olduğunuz arazilerin tapularının fotokopileri
 • Eğer ek gelir olarak kira geliriniz bulunmakta ise sahip olduğunuz diğer mülklerin tapu belgeleri ya da kira sözleşmeleri gerekmektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Yolları Hangileridir?

İş Bankası konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bunu mobil uygulama, internet bankacılığı ya da size en yakın şube üzerinden yapabilirsiniz.

Tüm belgeleri topladıktan sonra size en yakın şubeye giderek krediye başvurmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Çünkü online kanallarda herhangi bir belgeniz eksik ya da yanlış ise süreç çok uzamakta, banka şubelerinde anlık halledilmektedir.

Şubeden yapacağınız kredi başvurularında daha çabuk sonuç alabilirsiniz.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Konut kredisi çekmek istediğinizde bankanın size söyleyeceği faiz tamamen size özel olacaktır. Çünkü herkesin kredi puanı birbirinden farklıdır ve kredi puanınız ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek tutarda kredi çekebilir ve daha az faiz ödersiniz.

Ortalama verilerle 200.000 TL için bir kredi hesaplama yapacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkmaktadır.

is-bankasi-konut-kredi-hesaplama
is-bankasi-konut-kredisi-hesaplama

200.000 TL çekeceğiniz krediye 120 ay vadede ödemeniz gereken toplam tutar 342.667,20 tl olacaktır. Aylık taksitiniz 2855,56 TL olacaktır. Bu hesaplama baz alınan faiz oranı ise %0,99’dur.

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer başvurunuzu internet bankacılığı ile yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak anında yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra mobil şubeyi indirerek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Fakat en sağlıklısı en yakın şubeye giderek yapmanız olacaktır.

Kredi başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.