ING Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Konut alacak olup da alacağı konutunun tüm parasını aynı anda ödemeyecek ya da ödemek istemeyen kişiler çeşitli konut kredilerine yönelmektedirler. Böylece kira ödermiş gibi kendi evlerinin taksitini ödeyip ev sahibi olabilmekteler. Konut kredisi başvurusu yapmadan önce bilmeniz gereken önemli konular var. Bunları bilmek sizin konut kredisi alma şansınızı arttıracaktır. ING konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler ve kredi başvuru şartlarına gelin birlikte bakalım.

ING’de bu konuda çeşitli konut kredileriyle vatandaşlara yardımcı olmaktadır. ING’nin 3 farklı konut kredisi bulunmaktadır.

Bunlar;

 • Eşit taksitli konut kredisi
 • Eşit anapara ödemeli konut kredisi
 • Ara ödemeli kredi seçenekleri konut kredisidir.

Eşit ödemeli konut kredisinde ödemeleriniz ve faiz oranlarınız sabit kalır, böylelikle ne ödeyeceğiniz her zaman belli olup hiçbir zaman değişmeyecektir.

Eşit anapara ödemeli konut kredisinde ödeme planını tamamen kendiniz oluşturmaktasınız. Burada bankanın sizi hiçbir şekilde yönlendirmesi olmaz, istediğiniz planı çıkartabilirsiniz.

Ara ödemeli kredi seçenekleri konut kredisinde ise istediğiniz taktirde taksitleri giderek daha düşük tutarlara çekebilir ya da giderek daha yüksek tutarlara çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra ödeme günlerinin dışında ara ödemeler de yaparak borcunuzu azaltabilirsiniz.

Bu 3 kredi çeşidinden hangisi sizin ödeme planınıza uyuyorsa başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları Ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

ING konut kredisi yapmadan önce belgelerinizi eksiksiz bir şekilde toparlamanız gerekmektedir. Eksik belge ile giderseniz sürekli sorun yaşayıp vakit kaybı yaşamanız çok yüksek ihtimaldir. O nedenle aşağıda yer alan kredi başvuru belgelerini eksiksiz olarak bir dosya halinde yanınızda götürmeniz yararınıza olacaktır.

Kredi başvurusu için gerekli belgeler;

 • Tc kimlik kartı, nüfus cüzdanı ya da pasaportunuzun ön ve arka yüzlerinin fotokopisi
 • Son 3 ayın olacak şekilde üzerinize olan herhangi bir faturanın (elektrik, doğalgaz, su) aslı
 • Satın almak istediğiniz konutun tapusunun önlü arkalı fotokopisi
 • Son 3 aylık iş yerinizden alacağınız maaş bordronuz.

Bu belgelerin yanı sıra çalıştığınız iş yerine bağlı olarak farklı belgeler de istenebilmektedir.

Çalışanlar için kredi başvurusu sırasında istenilen belgeler;

 • Emekliler için SGK tarafından düzenlenecek olan kimlik belgesi ayrıca emekli maaşının yattığı bankadan alınacak olan hesap cüzdanı fotokopisi,
 • Serbest meslek erbapları için son 6 aya ait vergi levhası,
 • Herhangi bir firma ortağı için ise son 1 yıl içerisinde alınmış noter onaylı imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi ve gelir belgesi,
 • Çiftçiler için de çiftçilik belgesi istenmektedir.

ING Bank Konut Kredisi Başvuru Yolları Hangileridir?

ING bankası SMS ile konut kredisi başvurusu almamaktadır. Telefon ile aradığınızda ise sizlere en yakın şubeden randevu vererek şubeden kredi başvurunuzu tamamlamanızı istemektedir. Dolayısı ile ING bankasında isterseniz online bankacılıkla isterseniz de şubeden kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

ING Bankası Konut Kredi Hesaplama Tablosu

ING bankasında faiz oranları %0,99 civarlarından başlamaktadır. Fakat bu oran kişinin kredi puanıyla ilgilidir. Kredi puanı yüksek olan bireylerin faizleri daha düşük olacaktır. Ortalama verilere bakarak bir kredi hesaplaması yapılırsa aşağıdaki tablo ortaya çıkacaktır.

150.000 Tl olarak çekeceğiniz krediye 120 ay vade yapmak isterseniz geri ödemeniz gereken toplam tutar 257.000 Tl olacak ve aylık taksit tutarınız da 2141,67 Tl olacaktır.

ING Bankası Konut Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING bankasında online olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz, ING online kredi başvurusu yapabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ING konut kredisi randevu almak için ise buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.