Halkbank Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank konut almak için yeterli nakit ihtiyacı elinde olmayan bireylere çeşitli konut kredileri vermektedir. “Ev sahibi olmanın en kestirme yolu” sloganıyla yola çıkan Halkbank’ın 4 çeşit konut kredisi bulunmaktadır. Halkbank konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Konut kredilerini kimler alabilir? Kredi başvurusu yapmadan önce bilmeniz gerekenleri anlattık.

Halkbank konut kredisi çeşitleri şunlardır;

  • Hesaplı Evim Konut Kredisi 1
  • Hesaplı Evim Konut Kredisi 2
  • Hesaplı Evim Konut Kredisi 3
  • Halkbank Gayrimenkul Konut Satışı

Hesaplı Evim Konut Kredisi 1’e başvurabilmeniz için alacağınız konutun 3 şehirden birisinde olması gerekmektedir. Bu şehirler ise; İstanbul, Ankara ya da İzmir’dir. Bu şehirlerden birinde ev almak isterseniz başvurmanız gereken konut kredisi budur.

Hesaplı evim konut kredisi 2’ye başvurabilmeniz için yukarıdaki 3 ilin dışında bir ilden ev almanız gerekmektedir. İstanbul, Ankara ya da İzmir harici illerden birinde ev almak isterseniz bu krediye başvurabilirsiniz.

Hesaplı evim konut kredisi 3 için çekeceğiniz kredinin vadesinin en az 120 ay vadesi olması gerekmektedir. Bu kredi için il ayrımı yoktur. Fakat 120 ay ve altı kredi çekmeyi planlıyorsanız bu krediye başvuramazsınız.

Başvuru Şartları Ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Halkbank konut kredisi başvurusu yapmak için belgelerinizin hepsini eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Halkbank’ın kredi başvurularında talep ettiği belgeleri sıralayacak olursak;

  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanınız, ehliyetiniz ya da TC pasaportunuz)
  • Adres belgesi (İkametgahınız ya da üzerinize kayıtlı olan bir faturanın fotokopisi)
  • Gelir belgesi (Eğer sigortalı çalışan iseniz maaş bordronuz ya da üzerinizde haciz olmadığını gösteren gelir belgeniz, kamu personeli iseniz bordronuz, emekli iseniz SGK emekli belgeniz, emekli maaş hesap cüzdanınız, serbest meslekle uğraşıyorsanız vergi levhanız ve yıllık gelir vergisi beyannameniz gerekmektedir. Ayrıca çiftçi iseniz çiftçilik belgeniz istenmektedir.)
  • Ayrıca ek gelirleriniz varsa bunları da belgelendirmeniz gerekmektedir. Örneğin; faiz geliriniz varsa faiz gelirleri için hesap cüzdanı ibraz etmeniz gerekir.

Halkbank Konut Kredisi Başvuru Yolları Hangileridir?

Halkbank konut kredisine başvurabilmenizin iki yolu bulunmaktadır. Bunlar online bankacılık ya da şubeden direk başvurulardır. SMS ya da telefon ile başvurular kabul edilmemektedir. Burada önerilen başvuru yöntemi ise şubeye gidip şahsen kredi başvurusu yapmanızdır.

Halkbank Konut Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredinizi isterseniz online bankacılık kanallarıyla isterseniz de şubeden müşteri temsilcinizle beraber yapabilirsiniz. Fakat burada sizlere önerimiz direk olarak şubeden yapmanızdır. Böylelikle faizler konusunda da yapacağınız pazarlıkla düşük faiz alabilirsiniz. Böylelikle ödeyeceğiniz miktar oldukça azalacaktır.

Ama isterseniz online bankacılık yöntemiyle de kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğer online bankacılıkla kredi başvurunuzu yapmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Halkbank Konut Kredi Hesaplama Tablosu

Halkbank’ta kredi faizleri ortalama olarak 120 ay için %0,87’den başlamaktadır. Fakat kredi puanınız yüksek ise ve bankayı ikna edebilirseniz daha düşük faizlerden de kredinizi kullanabilirsiniz. Ortalamayı göz önüne alıp 200.000 Tl için bir hesaplama yaparsak geri ödemeniz gereken tutar 323.038,80 Tl olacaktır. Aylık ödemeniz ise 2.692 Tl olacaktır.

Aşağıda örnek kredi hesaplama tablosunu görebilirsiniz.

halkbank-kredi-hesaplama-tablosu
halkbank-kredi-hesaplama-tablosu

Kredi başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.