Garanti BBVA Konut Kredisi Başvurusu

Garanti BBVA konut kredisi başvurusu hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntıları bu makalede yer verdik. Kredi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru sırasından istenilen belgeler nelerdir? Kimler konut kredisi alabilir? gibi soruları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Konut alırken vatandaşlarımızın nakit sıkışıklığı nedeniyle en çok başvurduğu yöntem konut kredisi çekmektir.  Bu konuda sizlerin yardımına düşük faizden koşup kredi verebilecek bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası’dır.

Şuanki faiz oranlarından kredi hesaplama yaparsak 200.000 TL gibi bir rakama 60 ay vade yaptığınızda aylık 4.695,23 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Çektiğiniz kredi sonucunda ise toplam geri ödemeniz gereken rakam 281.713,73 TL olacaktır. Bu ancak 5 yıl içerisinde evin değerleneceğini hesaba kattığımızda makul bir orandır.

Fakat burada yaptığımız hesap ile sizlerin hesabı aynı çıkmayabilir. Sonuç olarak faiz oranları kişiden kişiye kredi notu etkisiyle değişebilmektedir. Bunun yanı sıra kredi tutarı, evin değeri ve vadeye göre de ödenecek tutarlar değişmektedir. Ayrıca kredi çekerken %0,5’lik bir tahsis ücreti ödemeniz gerekecektir.

Başvuru Şartları Ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Tabi ki her kredi gibi konut kredisi çekebilmek için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca alacağınız evin değerinin tamamı kadar bir kredi çekmeniz kesinlikle söz konusu değildir. Vatandaşlarımız maalesef ki bu konuda çok fazla yanılgıya düşmektedirler. Siz kredi başvurunuzu yaptıktan sonra bankaların yönlendireceği ekspertizler alacağınız eve giderek evde inceleme yaparlar.

Ayrıca bu ekspertiz ücretini de sizden tahsil edeceklerdir. Bu incelemelerden sonra evi satın almadan önce eve biçilen değerin en az %20’si kadar nakit ödemeyi sizin yapacağınız hesaplanır. Daha sonra ekspertizlerin eve biçtiği değer kadar krediniz işleme alınır.

Tüm bunların yanı sıra kredi notunuz da çok ama çok önemlidir. KKB’nin belirlediği kredi notunuz belirli bir seviyenin üzerinde değilse maalesef ki krediniz onaylanmayacaktır. Kredi notu 1 ila 1900 arasında değişen bir rakamdır. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa kredinizin onaylanma olasılığı da o kadar yüksek olacaktır.

Eğer ki kredi puanınız düşük ise bunu yükseltmek adına belirli bir süre kredi kartı kullanıp düzenli olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu sayede kredi puanınız her geçen gün artacaktır.

Garanti Konut Kredisi Başvurusu Yolları Hangileridir?

Garanti bankasından konut kredisine başvurmak oldukça basittir. Hem telefon bankacılığı ile hem SMS ile kredi başvurusu hem online işlemlerle konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Burada bankaya vermeniz gereken detaylar T.C. kimlik numaranız, ad soyadınız, cep telefonu numaranızdır.

Online başvurularda bu detaylar yeterlidir. Önerilen başvuru yöntemleri online başvurular ve direkt olarak şubeden yapılan başvurulardır. Yüz yüze yapacağınız başvurular kredi finans birimini etkilemek için daha uygun olmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Krediler için hesaplamanızı kendiniz yapmanıza gerek yoktur. Kredi hesaplama araçları sayesinde siz çekmek istediğiniz tutarı ya da aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarını girin yeterli. Garanti bankasının internet sitesine girdiğinizde sizlere ortalama verileri vermektedir. Konut kredisi hesaplama bölümünde istediğiniz tutarı girip istediğiniz vadede kredinizi hesaplatabilirsiniz.

Garan Bankası konut kredisi hesaplama aracına gitmek için buraya tıklayın.

Garanti BBVA Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası konut kredisi başvurusu online olarak başvuru yapabilirsiniz. Resmi internet sitesinde doldurmanız gereken bir form bulunmaktadır. Burada istenilen bilgiler T.C kimlik numrası, Ad-Soyad bilginiz ve kredi başvuru sonucunu size iletmek için ihtiyaç olacak cep telefonu numaranızı ilgili alanlara girmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yapmak için ise buraya tıklayın.

Kredi başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.